Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

wpisy na blogu

No i rozbierają więźbę

Blog:  moniamikel
Data dodania: 2012-10-31
wyślij wiadomość

Okazało się że pop......yli więźbę i muszą ją rozebrać. Nie wiem czy ktoś nam kradnie materiał , bo co i rusz wychodzą braki.

Właściwy majster- czyli ten z którym sie umawialiśmy zjawił się dziś. Ma dowieźć słupy. Panowie rozbierają więźbę. Obawiam się, że mogą coś zniszczyć podczas demontarzu UAAAAAAAAA krzyczeć mi się chce.

A kto za to wszystko zapłaci????????

A kto zwróci za zszargane nerwy!!!!!!!!

I żeby sam inestor(ka) musiał szczegółowo zagłębiać się w projekt więźby . Chyba komuś się role pomyliły???

12Komentarze
Data dodania: 2012-10-31 09:32:58
Bardzo wspolczuje, bo tych naszych siwych wloosow nikt nam nie wynagrodzi!!!!!! Jezeli chodzi o ewentualne dodatkowe koszty to obciazylabym nimi wykonawce. Pozdrawiam i trzymam kciuki abytym razem dobrze zbudowali wam wiezbe. Pozdrawiam :-)
odpowiedz
Data dodania: 2012-10-31 09:47:20
Ano... Takie perypetie to nic miłego... U nas też "pomieszali" więźbę i wyszło, że drzewa na styk-a cięte było na dach+ganek+taras... A wczoraj okazało się, że odpadów mamy całą "KUPĘ"!!! Cóż, nic tylko zacisnąć zęby i iść dalej. Ewentualne koszty odjąć od ostatecznego rozliczenia z majstrem. Pozdrawiam ;))
odpowiedz
Data dodania: 2012-10-31 09:51:29
Można tylko współczuć. Ale z własnego doświadczenia wiem, że nie ma tego złego .... co do kosztów oczywiście obciążyć wykonawcę. U nas do skucia była wylewka. Wykonawca coś wspominał o dodatkowym rozliczeniu za nową wylewke jednak ja stanowczo powiedziałam, żeby po kase udał sie do właściciela firmy od wylewek.
odpowiedz
Data dodania: 2012-10-31 09:55:19
Dzięki
Wszystkim dziękuję za wsparcie. Z tym obciązeniem to wiadomo, że przyjemnie nie będzie. Wyjdzie na koniec roboty. Głowa mi pęka.Pozdrawiam wszystkich i życzę solidnych wykonawców.
odpowiedz
aagawaa  
Data dodania: 2012-10-31 10:13:46
mogę ci tylko napisać ,że współczuję...oby tym razem zrobili Wam ten dach zgodnie z projektem... a koszty powinni oni ponosić...
odpowiedz
Data dodania: 2012-10-31 10:49:31
Ja tez współczuje normalnie tak to jest z fachowcami. Ale powinnaś się cieszyć że muszą rozebrać dach i zacząć wszystko od początku. Ja to bym ani grosza więcej im nie zapłaciła , a drzewo to niech sami dokupią, a jak nie to za to drzewo co im dokupisz to odejmij od robocizny.
odpowiedz
Data dodania: 2012-10-31 11:06:12
współczuje:/ ale jeśli Cie to chociaż troszkę pocieszy to dobrze że wyszło to na takim etapie...Powodzenia 3 maj sie ciepło
odpowiedz
Data dodania: 2012-10-31 11:19:12
Nie wesoła wiadomość... :( Napewno przy rozliczeniu miło nie bedzie ale to tez nie wasza wina wiec czemu wy musicie ponosic dodatkowe koszta.. wystarczy ze placi sie majstrom słone pieniadze a tu jeszcze wychodzi jakby sie dopiero uczyli na waszym domu... Trzeba byc bardziej asertywnym w takich kontaktach... napewno troche mniej nerwow bedzie przy tym... Mam nadzieje, ze jakos sie u was ulozy i ponowna wiezba okaze sie strzałem.. Pozdrawiam serdecznie
odpowiedz
Data dodania: 2012-10-31 11:48:08
Co do zaglądania w projekt i pokazywania palcem, to chyba z każdym budowlańcem trzeba tak robić. A jeśli chodzi o demontaż więźby to łączymy się z tobą w bólu, nas też to czeka :/
odpowiedz
Data dodania: 2012-11-01 19:04:59
Bardzo Wam współczuję tych przykrych perypetii, ale faktycznie lepiej, że błędy wyszły teraz niż gdyby więźba była skończona. My za to mamy "lekko" krzywe ścianki działowe na poddaszu :(
odpowiedz
Data dodania: 2012-11-01 21:01:38
My na waszym miejscu zrezygnowalibyśmy z tych "fachowców" i poszukali innych. Oby tym razem wszystko dobrze zrobili...
odpowiedz
Data dodania: 2012-11-03 14:09:32
do miszszel
nie ta pora roku żeby zmieniać ekipę szczególnie od dachu, bo wszyscy chcą nz zimę domki pozamykać. Nie jesteś my aż tak bezwzględni, zawsze trzeba dać drugą szansę nasi cieśle w końcu wszystko poprawili. Nie jest idealnie ale dach nam raczej na głowe nie spadnie haha.Prcę już zakończyli. Teraz czekamy na odeskowanie i papę.
odpowiedz

Opałek słupy na poddaszu-załamka

Blog:  moniamikel
Data dodania: 2012-10-31
wyślij wiadomość

Jestem załamana. Przepłakałam cały wieczór , naklęłam się jak szewc. Ucierpiał oczywiście mąż. A wszystko za sprawą słupów na poddaszu, które nie wyszły tam gdzie miały wyjść. I jeżeli chodzi o słupy w pokojach to jeszcze mogę to przeboleć , bo można je zostawić jako element ozdobny lub obudować, dostawić szafkę itp. ale słup przy schodach ten przy łuku wyszedł nie 40 a 60 cm od schodów i wychodzi w środku docelowych drzwi wejściowych do łazienki na górze, która ma być ogólnodostępna. TRAGEDIA.

Niby coś przebąkiwali ,że to można poprawić. Zobaczymy.

Dziś mąż jedzie z miarką i niebawem zobaczymy dlaczego takie przesunięcie. Jak dla mnie to pewnie słupy ucięli zbyt krótko i musieli je rozsunąć, żeby dotykały krokiew. A pytałam , pytałam i pytałam dlaczego nie zaczynają od tych słupów jak wszyscy????

Miało być dobrze a wyszło jak zwykle.

Poza tym brakło im 1 słupa i dwóch płatwi krokwiowych. NIe wiem jakim cudem bo było wszystko. No ale jak się murłatę montuje o 1,5 m dłuższą bo się nie chce poukładać materiału to potem może brakować.

Czy u wszystkich słupy wyszły tak jak w projekcie czy musieliście kombinować???

3Komentarze
Data dodania: 2012-10-31 18:40:45
Współczuję, naprawdę...My mamy o 50 cm wyższy fundament przez pierwsze ekipę ale to w sumie jest w ziemi. Oby się udało coś z tymi słupami zrobić!
odpowiedz
Data dodania: 2012-11-02 09:35:31
Jeśli w projekcie nie było zmian to słupy muszą wyjść zgodnie z planem. Dach weryfikuje wszystko, również niedociągnięcia murarzy. Nasza ekipa od dachu stwierdziła, że dom jest "kopnięty" o 3cm co jak najbardziej jest akceptowalne. Muszą być nieźle skrupulatni skoro na powierzchni 200m2 wychwycili różnicę 3cm :P
odpowiedz
Data dodania: 2012-11-02 11:04:40
u nas słupów nie ma zlikwidowaliśmy je, doradził nam tak nasz cieśla swoją drogą bardzo dobry fachowiec zaproponował żeby te słupy skrócić i oprzeć na ściankach działowych, długie słupy maja tendencję do oddzielania się od ścian i to później paskudnie wygląda a tak mamy całe ściany :) ale i te krótkie słupki nie są w miejscach gdzie pokazuje projekt ponieważ robiliśmy małe zmiany ze ściankami działowymi i jeden czy dwa słupki są przesunięte. My także mieliśmy przejścia tylko z tartakiem przy całej wycenie więźby nie policzyli mi ponad 2m3 drzewa a powiedzieli że to cały materiał na całą więźbę dopiero jak cieśla przyjechał na rekonesans nawet nie patrząc w projekt stwierdził że mam za mało drzewa bo tych najdłuższych krawężnic lub jak kto woli koszowych krokwi nie policzyli zapomnieli o nich w tartaku.
odpowiedz

Koszt więźby

Blog:  moniamikel
Data dodania: 2012-10-30
wyślij wiadomość

Jak wcześniej pisałam nie wiedzielismy dokładnie ile wyniesie nas więźba , ponieważ zrezygnowaliśmy z 2m3 desek na deskowanie dachu-wykorzystamy część desek szalunkowych oraz z łat i kontrałat.Dekarz zapomniał o płatwiach 7 metrowych i te musieliśmy domówić i miały być gratis.

Ostatecznie jesteśmy zadowoleni a nawet bardzo zadowoleni.

Więźba 12,8 m3

Deski na deskowanie dachu- 6m3

wszystko impregnowane ciśnieniowo cena 11500zł.

Stan drewna bardzo dobry, mało sęków - dekarze chwalili, bo różnie się zdarzało.

Trzeba będzie jeszcze dokupić łaty i kontrłaty ale to już wiosną.

W razie czego Tartak mogę polecić ze spokojnym sumieniem. Zapytania na priv.

pompa ciepła czy solary

Blog:  moniamikel
Data dodania: 2012-10-29
wyślij wiadomość

Od jakiegoś czasy zastanawiamy się z mężem nad tym czy wybrać solary czy powietrzną pompę ciepła do grzania wody użytkowej.

Solary:

-montaż na dachu - dylemat czy montować w połaci dachowej czy na dachu.

 Fakro ma fajne zestawy, które mozna montować w kołnierzach razem z oknem, ale niestety ceny zestawy dla 4-osobowej rodziny na 16000zł-trochę dużo

- bardziej popularne niż pompy, które wchodzą teraz

-minus taki, że może dochodzić do przegrzania, ubytku płynu itp.

Można zaistalować rolety i wtedy spokojnie wyjeżdżać na wakacje, ale cena rolety to jakieś 1500 do każdego kolektora.

Jest podobno wyjście z sytuacji a mianowicie można podłączyć instalacje do podłogówki albo do basenu jak ktoś posiada ha ha. Wówczas cena oczywiście w górę. Tylko latem gdy na zewnątrz upał to w domku chciałabym się schłodzić a nie grzać.

-przy braku słońca brak ciepłej wody.

Pompa ciepła:

- montaż na zewnątrz budynku lub w kotłowni -potrzebne wówczas doprowadzenie powietrza z zewnątrz (jeżeli na zewnątrz to wypełniona glikolem)

- niby bezobsługowa,

-nic się nie przegrzewa

-działa niezależnie od słońca, wymagana tylko temperatura powietrza na zewnątrz czyli tzw dolne źródło ciepła (i tu podają róznie raz 5st, raz do - 5 st innym razem do -7 stopni)

 

Jedno i drugie może mieć wspólny zabiornik na wodę z piecem CO

Możliwe jest dodatkowe podgrzanie prądem itp

 

Wszyscy zachwalają to czym handlują a jak jest naprawdę.

 

Czy ktoś ma , użytkuje proszę o opinie.

I nie chodzi mi o kwestie zwrotu inwestycji, po ilu latach itp.

Chodzi mi o realne koszty użytkowania a konkretnie jakie macie rachunki za prąd.

Bo i tu i tu jakaś pompka, mieszalnik i inne duperele.

Zakładam ,że 4 osobowa rodzina ogląda TV, korzysta z kompa, ma kuchnię na prąd. Wszystkie domy spełniają parametry ocieplenia i inne wytyczne w dziesiejszym budownictwie.

Więc jakbyście mogli określić swoje wydatki za prąd w zależności od pory roku. Tak mniej więcej.

Bo nie ukrywam, że rachunek 2000zł za 2 miesiące , o czym gdzieś tam czytałam odstrasza mnie ogromnie. I wówczas chyba faktycznie nie opłaca się być eko.

Wiem ,że zainteresowanych tematem just sporo blogowiczów. Zapraszam do wymiany doświadczeń .

Nie piszcze proszę o pompach ciepła zamiast tradycyjnej instalacji CO.

Chodzi o POMPY i SOLARY wyłącznie do grzania wody.

 

5Komentarze
ciupan  
Data dodania: 2012-10-29 14:53:28
Doradzam zasięgnąć opinii u jakiegoś projektanta od wentylacji i ogrzewnictwa, który na podstawie wymaganych danych przedstawi jak się sytuacja ma. Oczywiście pod warunkiem, że nie ma podpisanej jakieś umowy z przedstawicielem od pomp lub też solarów i na siłę będzie się starał coś wcisnąć co do końca nie będzie najlepszym rozwiązaniem. Opinie użytkujących też nie do końca będą obiektywne bo to tak jak z samochodami, każdy chwali markę jaką jeździ. Ja zgłosiłem się do projektantki, która współpracuje z firmami zajmującymi się wykonawstwem hydrauliki i wentylacji i to ona dobrała mi najlepszy układ ogrzewania i wentylacji domu (biorąc pod uwagę oczywiście jakiś pułap cenowy i moje oczekiwania). Niestety nie znalazły się tam solary bądź pompa ciepła więc nie mogę nic pomóc. Ale będę śledził komentarze bo sam jestem ciekaw relacji użytkujących. Pozdrawiam i życzę udanych rozwiązań.
odpowiedz
macia0
Data dodania: 2012-10-29 15:18:20
Witam!!! Mamy zamontowane solary firma Urlich próżniowe 36 rur w domku mieszkamy od 30-08-2012 nie ukrywam że zdarzało się że mieliśmy nadmiar ciepłej wody jak nie mieszkaliśmy firma poleca wtedy specjalne osłony , teraz nie ma z tym problemu co prawda nie płaciłam jeszcze za prąd od kiedy mieszkamy ale wstępnie sprawdzałam i pierwszy rachunek za prąd około 450 zł za dwa miesiące jesteśmy rodziną 3 osobową kuchnia idukcja i takie tam dodam że jesteśmy zadowoleni z solarów koszt 12 tyś z czego 5 tyś( na czysto ) dotacja z gminy i dotacja z banku 5400 ale po odliczeniu kosztów kredytu, odsetek,podatek do US i różne cuda pozostaje dotacji na rękę 2,100 Kredyt na 3 lata decyzja czy pompa czy solary to indywidualna sprawa pozdrawiam :)
odpowiedz
arancha  
Data dodania: 2012-10-29 15:35:00
Podepnę się pod Twoje zapytanie i bedę śledziła opinie innych .Temat akurat i dla mnie na czasie .Pozdrawiam
odpowiedz
Data dodania: 2012-10-29 15:38:05
My montujemy solary i też liczymy na częściowy zwrot z gminy i dotację banku. A co do mpntażu solarów , to taniej wychodzi polozyc dachówkę i na to solar niż solary w dachu. A jak piszesz o przegrzaniu to chyba masz zbiornik 200l. My zamierzamy an 3 osobową rodzinę zamontować 2 solary próżniowe + zbiornik 500 z podwojna nagrzewnicą.wiec wtedy placisz za prad a solary jak nie ma na nich sniegu to slonce tez sciagają. Oby tylko odpowiednio zostaly zamontowane. Pozdrawiam
odpowiedz
Data dodania: 2012-10-29 22:54:53
...
A my będziemy mieli pompę ciepła(powietrze woda)do podgrzewania wody i to tylko w sezonie czyli w tedy kiedy będzie na tyle ciepło żeby nie trzeba było dogrzewać wody grzałką ! Pozdrawiam!
odpowiedz

sobota na budowie ZIMOWO

Blog:  moniamikel
Data dodania: 2012-10-29
wyślij wiadomość

 

Więźba prezentuje się coraz lepiej. Niesty śnieg i wiatr wygonił ekipę i w zaistniałej aurze byliśmy skłonni im wybaczyć. Ha ha

blog budowlany - mojabudowa.pl

 

blog budowlany - mojabudowa.pl

 

 

blog budowlany - mojabudowa.pl

Dzieciaki też miały radochę z pierwsego śniegu.

blog budowlany - mojabudowa.pl

 

 

 

3Komentarze
lenka01  
Data dodania: 2012-10-29 10:35:13
Oj ta zima,nie mogła jeszcze trochę poczekać....
odpowiedz
paulago  
Data dodania: 2012-10-29 10:52:40
Zima... jak ja jej nie lubie... ale patrząc na dzieciaki z uśmiechem na twarzy nawet nie jest taka groźna... Prace na dachu w taką pogodę mogą sie różnie skończyć więc lepiej poczekać :) U nas (w lubuskim) już prawie nie ma śniegu.
odpowiedz
zuzka  
Data dodania: 2012-10-29 13:03:18
o widzę że domek podobny do naszego;) zimą nie ma co się przejmować, podobno znowu ma być ładnie, więc uda Wam się zamknąć przed zimą;)
odpowiedz
moniamikel
ranga - mojabudowa.pl mistrz
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 214142
Komentarzy: 622
Obserwują: 130
On-line: 9
Wpisów: 186 Galeria zdjęć: 386
Projekt OPAŁEK 2G
BUDYNEK- dom wolno stojący , parterowy z poddaszem bez piwnicy
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - nibylandia
ETAP BUDOWY - V - Okna i drzwi
ARCHIWUM WPISÓW
2017 sierpień
2016 marzec
2015 sierpień
2014 wrzesień
2014 lipiec
2014 maj
2014 kwiecień
2014 marzec
2014 luty
2013 grudzień
2013 listopad
2013 październik
2013 wrzesień
2013 sierpień
2013 lipiec
2013 czerwiec
2013 maj
2013 kwiecień
2013 marzec
2013 luty
2013 styczeń
2012 grudzień
2012 listopad
2012 październik
2012 wrzesień
2012 sierpień
2012 maj
2012 kwiecień
2012 marzec
2012 luty
2012 styczeń
2011 grudzień
2011 październik
2011 sierpień
2011 lipiec
2011 czerwiec
2011 maj

OBECNIE NA BLOGU
1 niezalogowany użytkownik